המותג המבולדט, מביא בשורה חדשה בתחום הקנאביס הרפואי עם שלל האלמנטים הייחודיים ממחוז הקנאביס המפורסם בעולם – המבולדט, ועולם הקאלי וויד. זני המבולדט גדלו על פי פרוטוקול קפדני מקליפורניה, תחת מנורות, עם אקולוגיה קפדנית של מצע הגידול, שימוש בר קיימא במים והדברה אורגנית. אצוות קראפט, ייבוש בתלייה, וטרים ידני. המגדלים שלהזנים בישראל הם אומני קנאביס אמיתיים, בוטנאים ברמה הגבוהה ביותר, אשר פועלים באתוס של גידול קנאביס קראפט  קפדני.

מה הסיפור שעומד מאחורי המבולדט?

המבולדט Humboldt- הוא שמו של המחוז הצפוני בקליפורניה הידוע בגידול הקנאביס הטוב ביותר בעולם. אחד ממחוזות הקנאביס המפורסמים ביותר, אשר מהווה חלק בלתי נפרד ממשולש האמרלד המפורסם. בתחילת שנות ה-70 וסוף שנות ה-80 של המאה ה-20, מחוז המבולדט חווה הגירה של תושבים רבים אשר באו לחפש קרקע זולה, ובסופו של דבר גידלו קנאביס על מנת לשלם על אדמתם. סיבה מרתקת נוספת שבזכותה עברו למחוז היא מפני היה שם שילוב מדהים של טמפרטורה, לחות,תאורה, ואדמה פוריה. 

בנוסף, בראשית הדרך של הקנאביס בקליפורניה, הוא נחשב כבלתי חוקי, מחוז המבולדט המיוער והפחות הררי, היה מיקום מושלם עבור המגדלים הראשונים, אשר רצו להסתיר את הגידול הבלתי חוקי של הקנאביס. ישנם נהרות רבים ונחלים אשר עוברים במחוז, ולכן, לא היה צריך להשקיע השקעה אדירה של מתיחת קווי מים ארוכים, אלא נעשה שימוש במקורות המים הטבעיים.

עובדה מרתקת נוספת היא, שהמגדלים בהמבולדט נהגו לגדל 4 מטעים באופן קבוע – אחד למשטרה שהייתה לעיתים מחרימה את המטע, אחד לגנבים אשר רצו לשדוד את הסחורה, ועוד 2 מטעים,אותם היו מוכרים.

במשך שנים רבות, מחוז הומבולדט משך הוגים עצמאיים אשר חיפשו קשר הדוק יותר לטבע, ואורח חיים שונה. כחלק מתהליך זה התרבות הכפרית וסצנת ההיפים של אותה תקופה התחברו, ויצרו יחד קהילה ייחודית שבה צמח הקנאביס הפך למרכז הכלכלה והתרבות. אחד הסממנים הבולטים ביותר של מחוז המבולדט הוא גידול קנאביס איכותי, ומכאן נולד המוניטין הידוע של איכות הקנאביס הגבוהה מהמבולדט.  בעבר וגם כיום, החקלאים במחוז המבולדט חיו אורך חיים יחודי – מעניין לראות שבשונה מפרוטוקולי הגידול הקפדניים של גידול הקנאביס, ההגדרה של המנוח ״זמן״ במחוז היא מעט שונה. דרכם הנצחית של כל החקלאים, היא להתעורר עם עלות השמש, לוחות זמנים קפדניים לא קיימים. רבים מהתושבים המתגוררים במחוז קיום הם דור שני לחקלאי קנאביס, והם הילדים והנכדים של תרבות ה"היפים" והפליטים העירוניים של שנות ה-60 וה-70. אותם אנשים למעשה הגיעו ליערות השקטים האלה ויצרו קהילות יחודיות, בנו בתיספר משלהם, ואפילו הדפיסו את הכסף שלהם. תושבים אלה גם סייעו בשימור יערות הסקויה העתיקים ששרדו לאחר ש-90% הושמדו על ידי תעשיית העצים. הם חיו מהאדמה, גידלו את המזון שלהם – וכמובן גם את הקנאביס שלהם. אותם אנשים הם חודהחנית של מגדלי הקנאביס בקליפורניה, ואותם אפיינה רוח חלוצית, אשר דגלה בשימוש בטכניקות חקלאות מסורתיות, אשר נשמרו כמו סודות כמוסים ועברו לדור הבא. כיום, חמישית מתושביהמבולדט הם חקלאי קנאביס ו-25% מכל הכלכלה היא מקנאביס.

Close